Facebook Koulefest

Vlny

Lidé, které spojuje rodina, přátelství a příměstská krajina Zábřehu. Akustický pop skupiny Vlny je krajinou podhůří Jeseníků silně inspirován. Vlny netvoří jen osm členů, kteří zde vyrůstali, ale celé jejich rodiny, které žijí ve společné domovině. Kapela je k zábřežsku osobně poutána a místní prostředí její výraz silně ovlivnilo a formovalo. Nová éra původní kapely „Velmi krátké vlny“ začala v roce 2016. Setkání s producentem Borisem Carloffem, který debutové album produkuje, kapelu autorsky nasměrovalo a významně zvukově posunulo. Poslední album kapely, které nemá název, zve k návratu, decentně a vlídně. K návratu k prostým hodnotám, rodině, vnímavosti. Vlny pozorují svět laskavým okem a mluví srozumitelným jazykem. Zvou k zastavení a přátelskému sdílení. Tvorba kapely Vlny je jejich životní romancí, autenticky vychází z poklidně a plně žitých životů. Jejich písně nejsou termínované zakázky, ale niterné výpovědi s osobní garancí.

V průběhu času jsme koncertovali na nejrůznějších místech, za všechny jmenuji jen pár, nádvoří Věznice Mírov (v rámci Evropských dnů hudby), festival Kvílení, Café Na půl cesty, a domovskou scénou se nám stal bar Fantomas v pražské Libni, kde jsme hráli nejčastěji a křtili i album Markéta.

Jak nebývá u kapel neobvyklé, koncem roku 2008 bylo patrné, že nám z nejrůznějších a víceméně osobních důvodů dochází palivo a k lednu 2009 kapela ukončila činnost. Jako ponorná řeka, jsme činnost obnovili v roce 2018 a rok jsme úspěšně zakončili vánočním koncertem v Bar Behind The Curtain na pražském Žižkově. Máme připravený materiál na nové album a předpokládaný termín natočení je prozatím stanoven na podzim 2019. Připravujeme mnoho koncertů a zároveň jsme neptřežitě k poslechu i ke stažení na http://bandzone.cz/vlny.

Více o kapele