Facebook Koulefest

Vlny

Kapelu jsme založili v roce 1999 s kytaristou Petrem Jiskrou a původní název Vlny a Vlnky vydržel do roku 2004, kdy do kapely přibyl baskytarista Petr “Baldy” Balcárek. Od té doby jsme známi pod názvem Vlny. Baldy do kapely vnesl profesionální přístup a v roce 2006 spatřilo světlo světa první studiové album Markéta. Objevili jsme se v několika rádiích a pro Óčko jsme natočili videoklip titulní písně alba.

V průběhu času jsme koncertovali na nejrůznějších místech, za všechny jmenuji jen pár, nádvoří Věznice Mírov (v rámci Evropských dnů hudby), festival Kvílení, Café Na půl cesty, a domovskou scénou se nám stal bar Fantomas v pražské Libni, kde jsme hráli nejčastěji a křtili i album Markéta.

Jak nebývá u kapel neobvyklé, koncem roku 2008 bylo patrné, že nám z nejrůznějších a víceméně osobních důvodů dochází palivo a k lednu 2009 kapela ukončila činnost. Jako ponorná řeka, jsme činnost obnovili v roce 2018 a rok jsme úspěšně zakončili vánočním koncertem v Bar Behind The Curtain na pražském Žižkově. Máme připravený materiál na nové album a předpokládaný termín natočení je prozatím stanoven na podzim 2019. Připravujeme mnoho koncertů a zároveň jsme neptřežitě k poslechu i ke stažení na http://bandzone.cz/vlny.

Více o kapele